Ülemiste veepuhastusjaam avab 9. septembril huvilistele uksed – GRUPID ON TÄIS!

TÄHELEPANU! Suure huvi tõttu on kõik ekskursioonigrupid praeguseks täis. Järgmine võimalus veepuhastusjaama külastamiseks on 2018. aastal.

Tallinna Vesi ootab 9. septembril kõiki huvilisi tutvuma Ülemiste veepuhastusjaamaga. Avatud uste päeval saab oma silmaga näha, kuidas jõuab kodudesse puhas joogivesi. Üritus on kõigile huvilistele tasuta!

Ekskursioonile ootame nii täiskasvanuid kui ka saatjaga koolilapsi. Koolieelikud on samal ajal oodatud lastealale, kus neid lõbustab Tilgu. Ülemiste veepuhastusjaam asub Tallinnas aadressil Järvevana tee 3. Sõidujuhised leiab Google Maps kaardilt. 

Ekskursioonil osalemiseks palume end kindlasti eelnevalt registreerida. Registreerimiseks saada oma nimi ja kellaaeg, mil soovid ekskursioonil osaleda, mailile: info@tvesi.ee

Ekskursioonid algavad järgmistel kellaaegadel ja kestavad orienteeruvalt 45 minutit:

Eestikeelsed grupid

Algusega 10.00

Algusega 11.00

Algusega 12.00

Algusega 13.00

Venekeelsed grupid

Algusega 10.30

Algusega 11.30

Algusega 12.30

PEA MEELES!

Ekskursioonile pääsemiseks tuleb kohal olla õigeaegselt – hilinejaid territooriumile ei lubata.

Ekskursioon toimub välitingimustes, mistõttu soovitame valida mugavad ja ilmastikule vastavad riided ning jalanõud.

Taustainfo Ülemiste veepuhastusjaama kohta

Ülemiste järve on tallinlased kasutanud joogivee allikana juba 14. sajandist. Esimene Ülemiste veepuhastusjaam alustas tööd juba 1927. aastal, mis tähendab, et tänavu tähistame 90. sünnipäeva.

Ülemiste veepuhastusjaamas puhastatakse 90% Tallinna kraaniveest, ülejäänud 10% veest ammutatakse puurkaevude kaudu. Kogu veepuhastusprotsess võtab jaamas aega ligikaudu 15 tundi. Selle aja jooksul juhitakse vesi järvest pumpade abil jaama, puhastatakse esmalt mehaaniliselt, seejärel keemiliselt, filtreeritakse läbi erinevate filtrite ja lisatakse väikeses koguses kloori, et vee kvaliteet oleks veevõrgus ühtlaselt hea.