Toetame kõrg- ja kutsehariduskoolide õppureid stipendiumitega

2021. aasta sügisest asume koostööd tegema kolme Eesti kõrgkooli – Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Eesti Maaülikooli – ning kolme kutsehariduskooli – Tallinna Tööstushariduskeskuse, Lasnamäe Mehaanikakooli ja Kopli Ametikooliga. Koostöö raames toetame ettevõtte tegevusega seotud erialade aktiivseid õppureid, kellel on soov areneda oma valdkonna tipptegijaks.

„Usume, et kõige tugevamad on mitmekesised meeskonnad, kus töötab nii värskete ideedega, äsja kooli lõpetanud inimesi kui suure kogemustepagasiga, vanemaealisi töötajaid,“ sõnas Tallinna Vee personalijuht Kairi Nodapera. „Seetõttu oleme võtnud sihiks tuua suurte teadmiste ja kogenud töötajate kõrvale aina enam noort ja tarmukat järelkasvu.“

Tallinna Vees on tehnilised teadmised kõrges hinnas ja neid rakendatakse nii erinevaid oskustöid tehes kui ka insenertehnilisi tööülesandeid lahendades. „Ehkki joogi- ja reovee puhastamisprotsessid on juba praegu suurel määral automatiseeritud, vajab veevaldkond nii praegu kui ka tulevikus protsesside edukaks toimimiseks laiapõhjaliste teadmistega spetsialiste,“ kirjeldas Nodapera. Lisaks puhastusjaamade toimimisele on insenerid, spetsialistid ja oskustöölised kõrges hinnas ka torustike ja pumplate projekteerimisel, hooldamisel ja rajamisel.

Tallinna Vesi pakub vee- ja reoveeteenust kolmandikule eestimaalastest. Nodapera sõnul on veemajandus ja keskkonnatehnoloogiad kahtlemata tulevikuvaldkonnad, sest neis on toimumas pidev tehnoloogiline areng, mistõttu on ka jätkuvalt tõusuteel vajadus koolitatud tööjõu järele.

Loe meie stipendiumiprogrammi kohta lähemalt siit: https://tallinnavesi.ee/karjaar/stipendiumid/