Toetame juba kümnendat aastat Eesti Invaspordi Liitu paraspordi arendamisel

Allkirjastasime Eesti Invaspordi Liiduga 19. veebruaril koostööleppe, millega ratastoolikurlingu tiim saab olulise rahasüsti, et valmistuda 2022. aasta paraolümpiaks.

Eesti Invaspordi Liidu presidendi Rainer Vakra sõnul on puuetega inimeste spordis võimalik suuri eesmärke saavutada vaid koostöös toetajatega. “Töötame unistuse nimel, et Eesti oleks taas üle paarikümne aasta esindatud taliparaolümpiamängudel. Meie ratastoolikurlingu tiim on hetkel edetabeli 11.kohal ja juba aasta pärast Pekingis toimuvatele mängudele pääseb 12 riigi esindusvõistkonnad. Oleme sel aastal veel MM kvalifikatsiooniturniiril ja sealt tahame hea mänguga edasi jõuda sügisel peetavale MM-ile,“ rääkis Rainer Vakra. „Praegune keeruline aeg teeb oluliselt raskemaks nii treeningute korraldamise kui ka võistlustele sõitmise, seda nii rahaliselt kui ka logistiliselt. Kuid täna astusime tänu Tallinna Vesi toetusele mitu sammu edasi.“

Pikaajalise toetaja Tallinna Veega sõlmitud koostööleping annab märkimisväärse rahalise panuse Eesti Invaspordi Liidu tegevusse. Tallinna Vee juhatuse esimehe Karl Brookes`i sõnul on liidu töö tänuväärne. „Tallinna Vee missioon on luua puhta veega parem elu. Samamoodi loob spordi kaudu paremat elu ka Eesti Invaspordi Liit. Töö, mida liit puuetega inimeste spordi edendamisel teeb, on väga oluline, et aidata kaasa liikumispuudega inimeste elukvaliteedi tõstmisele. Kui selle eesmärgi täitmise teel saame kaasa aidata ka Eesti paraolümpiale jõudmisele, on meie rõõm mitmekordne. Meil on ettevõttena väga hea meel liidu tegevust ka tänavusel hooajal omalt poolt toetada,“ sõnas Brookes.

Eesti Invaspordi Liidu ja Tallinna Vee koostöö jätkub juba kümnendat aastat. Täna sõlmitud koostööleping sätestab 2021. aasta toetussummad, mida invaspordi liit saab kasutada sportlike tegevuste arendamisel ja laiendamisel nii ratastoolikurlingu paraolümpiale viimiseks, aga ka kergejõustiku ja rattaspordi edendamiseks.

Eestis mängitakse ratastoolikurlingut alates 2015. aastast, mis teeb ratastoolikurlingust Eesti kõige kiiremini arenenud spordiala. Ratastoolikurlingut mängitakse segavõistkondades ning mängus on ülioluline viske täpsus, sest erinevalt tavakurlingust ei harja sportlased jääd kivi teekonna pikendamiseks ja suunamiseks. Kurling on rahvusvaheliselt üks kõige kiiremini kasvavaid talispordialasid. Tegemist on olümpiaalaga, mida harrastavad nii terved kui liikumispuudega inimesed.

Kui aastal 2018 sai lepingu sõlmimiseks veel istuda ühise laua taga, siis sel aastal sõlmiti leping digitaalselt.

Foto Erik Peinar, Riigikogu Kantselei