Tallinnas toimib reovee äravool tõrgeteta

Reedel, 24. oktoobril teavitas AS Tallinna Vesi pinnase vajumisest Stroomi piirkonnas asuva Tihase kollektori kohal.

Hetkel toimib reovee äravool tõrgeteta ning keskkonnareostust ei ole.

“Oleme alustanud remonttööde ettevalmistamisega ning võtnud kasutusele ettevaatusabinõud keskkonnareostuse vältimiseks ning teenuse toimimise tagamiseks. Vähendamaks koormust Tihase kollektorile, oleme mitmetes punktides reovee ning sademevee ümber suunanud teistesse ümberkaudsetesse kollektoritesse. Samuti oleme paigaldanud suure võimsusega pumbad, mis võimaldavad juhtida reovee teiste torustike kaudu kollektorist mööda, Paljassaare reoveepuhastusjaama,” selgitas AS Tallinna Vesi tootmisdirektor Aleksandr Timofejev.

Selleks, et olukord kiiremini lahendada, oleme kaasanud nii Eesti parimad insenerid, muuhulgas Tallinna Tehnikaülikooli teadlased, kui ka spetsialistid emaettevõttest United Utilities. Samuti on tööde planeerimisse kaasatud koostööpartnerid, kellel on väga palju kogemusi sügavate kaevetööde teostamisel ning tunnelite ehitamisel.

Juurdepääs remonttööde piirkonnale on jätkuvalt piiratud, mistõttu palume jälgida muudatusi liikluskorralduses Stroomi ranna Paldiski maantee poolses piirkonnas.

Vabandame ebameeldivuste pärast ja palume mõistvat suhtumist olukorra lahendamisel. Lisainfot saab vajadusel dispetšeri infotelefonilt 62 62 400. Anname koheselt uut teavet kui olukord peaks muutuma.