Tallinna Vesi viis suveüritustele enam kui 260 000 pudeli jagu vett

Tallinna Vesi on tänavu suvehooajal pakkunud kraanivett joogiks kümnetel avalikel spordi- ja kogukonnaüritustel. Kokku on paakidega üritustele viidud ligikaudu 260 000 pooleliitrise joogiveepudeli jagu kraanivett, säästes sellega nii keskkonda kui ka külsatajate raha. Ettevõtte sõnul on kraanivee pakkumisest kujunenud keskkonnasäästlikku mõtteviisi edendav trend.

Tallinna Vee kliendisuhete ja kommunikatsiooni juhi Eliis Randveri sõnul on huvi joogiveepaakide vastu olnud pidevas kasvutrendis. „Näeme ka iga-aastasest uuringust, et usaldus kraanivee vastu on kõrge ja valdav osa elanikest joob igapäevaselt kraanivett. Kraanivett pakub klientidele suurem osa toitlustuskohtadest ja ka avalikud asutused rajavad üha sagedamini puhkenurkadesse kraaniveel toimivaid joogipunkte,“ lisas Randver. Tallinna Vesi toetab joogiveepaagiga Tallinnas toimuvaid tervisespordi üritusi nagu näiteks Stamina tervisejooksu ja -kõnni sari ning tasuta kogukonnaüritusi.

„Tänavuse suve kõige olulisemaks koostööprojektiks oli aga loomulikult laulu- ja tantsupidu, kellega on juba välja kujunenud kena traditsioon,“ lisas Randver. Tallinna Vee joogiveepaagid on sündmustel väljas iganädalaselt ja suveperioodiks on need juba varakult ürituste korraldajate poolt broneeritud.

Kuigi Tallinna Vesi sooviks pakkuda kraanivett veelgi enamatel sündmustel, seavad võimalused siiski piiri. „Kuigi püüame sündmuste korraldajaid nii palju toetada kui võimalik, on veepaagid mõeldud eelkõige siiski avariiolukorras veevajaduse katmiseks ja seetõttu ei ole meil paraku võimalik kõigil sündmustel veepaagiga väljas olla. Seetõttu julgustame ürituste korraldajaid ise aktiivselt teavitustööd tegema, et külalised ise juba kodust oma korduvkasutatava veepudeli täidetuna kaasa võtaksid,“ lisas ta. Tänavu soetas Tallinna Vesi ka täiendava veepaagi, mis on mõeldud just sündmustel kasutamiseks.