Tallinna Vesi kutsub inimesi üles kraanivett jooma

 

kraanivesijoogivesi

Sel nädalal käivitub Tallinna Vee teavituskampaania „Kraanivesi = joogivesi”. Kampaania julgustab inimesi jooma kraanivett ja juhib tähelepanu vastutustundlikule keskkonnakasutusele.

Ülemiste Veepuhastusjaama juhi Riho Sobi sõnul on kraanivee joojate arv pidevalt tõusvas joones liikunud, kuid jätkuvalt leidub ka skeptikuid. “Harjumused on visad muutuma, kuna paljudel on meeles ammune kehva maitsega kraanivesi. Tänane tegelikkus on võrreldes 10. aasta taguse ajaga oluliselt muutunud,” selgitas Sobi. Ta lisas, et 2001. aastal vastas Tallinnas joogiveele kehtivatele nõuetele ligikaudu 61% proovidest. “See tähendab piltlikult, et kolmest klaasist üks ei vastanud nõuetele. 2011. aastal tarbijate kraanidest võetud veeproovidest 99,66% vastasid seadusest tulenevatele kvaliteedinõuetele. See tähendab, et kraanivett võib julgelt juua”” rääkis Sobi.

Kraanivee kvaliteedile kehtivad karmid, seadusest tulenevad nõuded ning seetõttu on vee kvaliteet pidevalt kontrollitud. Pudelivee kvaliteedi kontroll on seevastu hõre: seaduse järgi üks proov 1 – 7 miljoni villitud pudeli kohta aastas.

Kampaania raames paigaldatakse ka sel aastal Harju ja Kuninga tänava nurgale, Tammsaare parki ning Tallinna loomaaeda joogiveekraanid, et inimesed saaksid puhta joogiveega janu kustutada. Ühtlasi annab see inimestele võimaluse kraanivee heas kvaliteedis ise veenduda. Samuti jätkub koostöö Tallinna söögikohtadega, kes oma külastajatele kraanivett joogiks pakuvad.