Tallinna Vesi hoiatab: liikvel on petturid, kes müüvad kalli hinnaga haljastusmulda

Täna hommikul jõudis meieni info, et on liikvel eraisikud, kes müüvad edasi Tallinna Vesi poolt tasuta jagatavat haljastusmulda. Edasimüügihinnad varieeruvad, ent tarbijateni võib seeläbi jõuda pooltõdesid müüdava mulla kasutusotstarbest. Tallinna Vesi on selgelt öelnud, et Paljassaarest tasuta jagatav haljastusmuld ei ole mõeldud põllumajanduses kasutamiseks.

Tallinna Vesi reoveepuhastusjaama juhi Tiina Kärneri sõnul on selgelt tegemist tarbijate petmisega. „Jättes kõrvale müügihinnad, puudub heausksel ostjal tegelikult igasugune teave mulla päritolu kohta. Kui Tallinna Vesi väljastab Paljassaarest tasuta haljastusmulda, fikseerime nii autonumbri kui inimese või ettevõtte nime, samuti anname iga koormaga kaasa ka saatekirja. Petturitelt mulda ostes saatekirjas olev info tõenäoliselt ostjani ei jõua,” lisas Kärner.

Tallinna Vesi tuletab meelde, et Paljassaares jagatav haljastusmuld on mõeldud loodusliku kasvupinnase taastamiseks kaevandusaladel ning teistes taolistes kohtades, kus ei viljeleta põllumajandust. Sellega julgustab Tallinna Vesi inimesi kontrollima neile müüdava mulla päritolu ning kasutusotstarvet. Kui kellelgi tekib kahtlus mulla päritolu kohta, palub Tallinna Vesi sellest teada anda kliendiinfo telefoni: 62 62 200.