Tallinn sai suveks mitu uut avalikku joogiveekraani

Tallinnas keerati suvehooajaks taas lahti avalikud joogikraanid. Teiste hulgas avas Tallinna Vesi sel hooajal ka mitu uut veevõtukohta, mis asuvad Taani kuninga aias ja Löwenruh pargi lähistel Algi tänaval.

Lisaks uutele kraanidele avati külastajatele taas veevõtupunktid ka Viru tänaval, Harju tänaval, Politseipargis, Järvevana tee kergliiklusteel, Kadriorus ja Kalaranna teel. Seega on tänaseks Tallinnas kokku kaheksa ametlikku veepunkti, millest tulevat vett võib kasutada nii joomiseks, enese värskendamiseks palaval ajal või kasvõi piknikul olles puuviljade pesemiseks. Kraanist tuleb kontrollitud kvaliteediga kraanivesi, mis sobib joomiseks.

Tallinna Vee tootmisdirektori Aleksandr Timofejevi sõnul on joogipunktid saanud väga sooja vastuvõtu osaliseks. „Kraanivee hea kättesaadavus on linlastele oluline ja meil on hea meel, et oleme saanud juba väga erinevatesse piirkondadesse avalikke kraane rajada. Oleme saanud kraanide avamisele palju positiivset vastukaja. Eriti aktiivselt olid kraanid kasutusel eelmisel aastal, mil suvi oli erakordselt soe ja kuiv,“ rääkis Timofejev.

Enne kraanide avamist võetakse igal hooajal kraanidest tulevast veest proovid, et veenduda nende puhtuses ja sealt tuleva vee heas kvaliteedis. Vabas õhus asuvate veekraanide kasutamine on võimalik kevadsuvisel hooajal, talveks kraanid külmumise vältimiseks suletakse.

Ühtlasi tuletab Tallinna Vesi meelde, et veekraane tuleks kasutada heaperemehelikult. Juhul, kui kraan on lõhutud või sellest ei tule vett, ootab ettevõte infot telefonil 6262 400.