Pealinn tervitab suve algust avalike veekraanide avamisega

Alates juuni algusest on tallinlastele avatud avalikud Tallinna Vee veevõtukohad, kus saab värske kraaniveega janu kustutada. Kraanid olid tänavu tavapärasest pikemalt suletud eriolukorra ettevaatusabinõuna.

Joogiveekraanid on rõõmuks nii pealinlastele kui ka külalistele, sest kohvikusse minemata saab sel moel kustutada linnas jalutades janu või pesta näiteks puuvilju. „Meid rõõmustab, et saame anda panuse säästliku eluviisi edendamisse ning pakkuda ka avalikus ruumis võimalust eelistada joogiks kraanivett,” sõnas Tallinna Vee tootmisdirektor Aleksandr Timofejev.

Tallinnas ootavad kraaniveesõpru kaheksa veevõtupunkti üle linna ning need asuvad Viru tänaval, Harju tänaval, Politseipargis, Järvevana tee kergliiklusteel, Kadriorus, Kalaranna teel, Taani kuninga aias ning Löwenruh pargi lähistel Algi tänaval.

Avalikest joogiveekraanidest voolab kontrollitud kvaliteediga kraanivesi, mis sobib hästi joomiseks. „Elanike usaldus kraanivee vastu on püsivalt kõrge ning võimalust avalikust kraanist vett võtta kasutatakse suvel usinalt,” lisas Timofejev. Avalikud kraanid annavad ka võimaluse hoida head kätehügieeni ning loputada käsi linnatänaval asuvas veevõtupunktis.

Joogiveekraanid on kõigile avatud kuni esimeste külmadeni sügise saabudes.