Ootame kõiki huvilisi 24.märtsil tutvuma Ülemiste veepuhastusjaamaga. KOHAD ON TÄIS!

Tallinna Vesi kutsub 24.märtsil kõiki huvilisi tutvuma Ülemiste veepuhastusjaamaga. Avatud uste päeval saab ise üle vaatada, kuidas Tallinna elanike joogivesi puhtaks saab ning kodudesse suundub. Üritus on kõigile huvilistele tasuta! Ekskursioonil osalemiseks tuleb end kindlasti eelnevalt registreerida. Registreeri end juba aegsasti, sest grupid täituvad suure huvi tõttu kiiresti.

Ekskursioonile ootame nii täiskasvanuid kui ka saatjaga koolilapsi. Lapsi lõbustab meie vahva Tilgu! Ülemiste veepuhastusjaam asub Tallinnas aadressil Järvevana tee 3. Sõidujuhised leiab Google Maps kaardilt.

Registreerimiseks saada osalejate nimed ja kellaaeg, mil soovid ekskursioonil osaleda, mailile: aup@tvesi.ee. Ekskursioonid kestavad orienteeruvalt 45-60 min.

Ekskursioonid toimuvad nii eesti kui ka vene keeles ning algavad järgmistel kellaaegadel:

Algusega 10.00 (venekeelne) – GRUPP ON TÄIS

Algusega 10.30 (eestikeelne) – GRUPP ON TÄIS

Algusega 11.00 (eestikeelne) – GRUPP ON TÄIS

Algusega 11.30 (venekeelne) – GRUPP ON TÄIS

Algusega 12.00 (eestikeelne) – GRUPP ON TÄIS

Algusega 12.30 (eestikeelne) – GRUPP ON TÄIS

Algusega 13.00 (venekeelne) – GRUPP ON TÄIS

Algusega 13.30 (eestikeelne) – GRUPP ON TÄIS

Ekskursioonile pääsemiseks tuleb kohal olla õigeaegselt – hilinejaid territooriumile ei lubata.

Ekskursioon toimub välitingimustes, mistõttu soovitame valida mugavad ja ilmastikule vastavad riided ning jalanõud.

.

Taustainfo Ülemiste veepuhastusjaama kohta

Ülemiste järv on tallinlaste peamine joogiveeallikas ning võeti kasutusele juba 14. sajandil. Esimene Ülemiste veepuhastusjaam alustas tööd üle 90 aasta tagasi, 1927. aastal.

Ülemiste veepuhastusjaamas puhastatakse 90% Tallinna kraaniveest, ülejäänud 10% veest ammutatakse puurkaevude kaudu. Selleks, et järveveest saaks puhas ja kvaliteetne joogivesi, puhastatakse seda põhjalikult ning kogu protsess võtab jaamas aega ligikaudu 15 tundi. Selle aja jooksul juhitakse järvevesi pumpade abil jaama, puhastatakse esmalt veest suurem praht, vetikad ja hõljum, mis tähendab mehhaanilist puhastust. Seejärel puhastatakse vett keemiliselt ning filtreeritakse läbi kahekihiliste liivafiltrite. Lõpetuseks lisatakse väikeses koguses kloori, et vee kvaliteet oleks veevõrgus ühtlaselt hea.