Muudatused AS Tallinna Vesi nõukogu koosseisus

AS Tallinna Vesi aktsionär Tallinna linn otsustas kutsuda Ettevõtte nõukogust tagasi nõukogu liikme Elmar Sepa ja nimetada uueks nõukogu liikmeks Ardo Ojasalu. Elmar Sepp kutsutakse nõukogust tagasi 30. aprillil ning Ardo Ojasalu määratakse nõukogu liikmeks alates 1. maist.

Ardo Ojasalu on IMG Konsultant AS-i juhatuse esimees, OÜ IMG Numeri nõukogu liige ja AS Eesti Loto nõukogu esimees. Varem on Ardo Ojasalu olnud Eesti Raudtee, Elektriraudtee ja Ringhäälingu Saatekeskuse nõukogu esimees ning töötanud ka Optiva Pangas ja Hoiupangas. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli arvutite ja arvutivõrkude alal. Ardo Ojasalu ei oma AS-i Tallinna Vesi aktsiaid.

AS-i Tallinna Vesi põhikirja kohaselt on United Utilities (Tallinn) BV-l kui AS Tallinna Vesi suuraktsionäril (35,3% aktsiatest) õigus määrata kaks AS-i Tallinna Vesi nõukogu liiget  ja Tallinna linnal kui teisel suuraktsionäril (34,7%) on õigus samuti määrata kaks nõukogu liiget. UU-l on ka õigus esitada kaks valitavat nõukogu liikme kandidaati ning Tallinna linnal on õigus esitada üks valitav nõukogu liikme kandidaat AS-i Tallinna Vesi aktsionäride üldkoosolekule, mis valib lisaks ka kaks sõltumatut nõukogu liiget.
 
Alates 1. maist on AS-i Tallinna Vesi nõukogu liikmeteks on Robert John Gallienne, Leslie Anthony Bell  (UU), Matti Hyyrynen (EBRD), Andrew James Prescott (UU), Rein Ratas (Tallinna linn), Ardo Ojasalu (Tallinna linn), Deniss Boroditš (Tallinna Linn) Mart Mägi (sõltumatu) ja Valdur Laid (sõltumatu).