Linnamäe tee, Läänemere tee ja Priisle tee piirkonnas esineb hetkel probleeme veekvaliteediga

Tallinna Vee eesmärgiks on pakkuda tarbijatele väga kõrge kvaliteediga joogivett. Selle tagamiseks teeme põhjalikku kontrolli ja võtame regulaarselt veeproove, et tuvastada joogivee kvaliteedi probleemid esimesel võimalusel.

12. augusti veeproovid näitasid veekvaliteedi langust Lasnamäel Linnamäe tee, Läänemere tee ja Priisle tee piirkonnas – tuvastasime coli-laadsed bakterid piirkonnas, mis võib potentsiaalselt mõjutada kuni 45 kinnistut.

Veekvaliteedi langus puudutab Linnamäe tee 30, 32, 37b, 43, 45, 47, 49, 57, 79, 81, 83, 85, 87, 91, Läänemere tee 17, 19, 21, 23, 25, 27, 28, 30, 31, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 41, 42, 43, 45, 46, 47, 56, 62, 64, 66/68, 70, 72a, 74 ja Priisle tee 2, 4/1, 4/2, 8 aadresside elanikke. Kõiki neil aadressidel tegutsevaid korteriühistuid ja ettevõtteid on leitud veekvaliteedi probleemist eraldi teavitatud.

Leitud bakterid on oma olemuselt keskkonnas (nt mullas ja taimestikus) leiduvad bakterid. Bakterite arvukust joogivees mõjutab nii torustikus oleva vee temperatuur kui ka vee liikumiskiirus, mistõttu just suvel, mil veetarbimine linna veevõrgus väheneb, kasvavad mikroorganismid kiiremini.

Terviseamet on oma riskianalüüsis kindlaks teinud, et reaalset ohtu sellised bakterid inimese tervisele teadaolevalt ei kujuta. Sellist vett võib jätkuvalt kasutada nii enesehügieeniks, nõude- kui ka riiete pesuks.

Kuigi sellise vee joogiks tarbimine ei põhjusta normaalse immuunsusega inimesel reeglina vaevusi, soovitab Tallinna Vesi ajutiselt igasuguse riski välistamiseks nimetatud aadressidel kraanivett joogiks ja toiduvalmistamiseks tarbides eelnevalt keeta. Bakterid hävivad vee kuumutamisel ja seetõttu on keedetud vee joogiks tarvitamine ohutu.

Probleem on lokaalne ja puudutab ainult konkreetse piirkonna elanikke. Veeproovid näitavad, et veepuhastusjaamast väljuva vee kvaliteet ja teiste linnaosade vee kvaliteet on jätkuvalt väga hea.

Tallinna Vesi tegeleb veekvaliteedi probleemi lahendamisega ning annab endast parima, et tagada piirkonnas nõuetele vastav veekvaliteet esimesel võimalusel. Selleks teostame piirkonnas torustike põhjalikku läbipesu ja vajadusel lokaalset desinfitseerimist. Samuti lisame kooskõlastatult Terviseametiga Lasnamäe kraanivette ajutiselt täiendavalt kloori, mis aitab säilitada vee kvaliteeti torustikus. Seoses sellega võib Lasnamäe piirkonna kraanivees olla ajutiselt tunda tavapärasest rohkem kloori lõhna ja maitset. Kloori lisamine on tavapärane praktika ja lisatud kogus ei põhjusta ohtu tervisele.

Vabandame oma klientide ees võimalike ebamugavuste pärast! Meie meeskond teeb kõik, et veekvaliteet võimalikult kiiresti taastada. Teavitame veekvaliteedi taastumisest esimesel võimalusel, kuid seni soovitame lähtuda ülaltoodud soovitusest.

Lähemat infot Terviseameti koostatud riskihinnangu kohta leiab meie kodulehelt, rubriigist Terviseameti riskihinnang.

Küsimuste korral palume helistada meie 24/7 avariinumbrile 626 2400.