Kadaka puiestee aluse kollektori remont edeneb plaanitust kiiremini

Kadaka puiestee Tähetorni ja Mäepealse tänava vahelise lõigu aluse avariiohtliku kanalisatsioonitorustiku remont on jõudsalt edenenud, üle poole töödest on tehtud. 

Tallinna Vee projektijuhi Marti Vaksmanni sõnul on torustiku kinnisel meetodil rekonstrueerimine kulgenud plaanitust kiiremini. „Tähetorni ja Trummi tänavate vahelises lõigus on tööd lõpetatud, kaevude ümbrused asfalteeritud ning liiklus avatud. Trummi ja Mäepealse tänavate vahel töö veel jätkub ning kaevude rekonstrueerimine käib ka Tihniku tänaval,“ rääkis Vaksmann. Samuti on Vaksmanni sõnul muudetud kasutajatele mugavamaks ajutine üle survetorustiku minev jalakäijate sild. „Kaevude rekonstrueerimisega samaaegselt saame alustada ajutise survetorustiku ja pumpla demonteerimisega ning anda töösse renoveeritud torustikulõigu,“ lisas Vaksmann.

Tallinna Transpordiameti juhataja asetäitja Talvo Rüütelmaa sõnul on aidanud tööde kiirele edenemisele kaasa tavapärasest oluliselt väiksem liikluskoormus. „Tänu sellele, et liikluses on vähem sõidukeid, on Tallinna Vesi saanud korraldada töid korraga pikemal teelõigul kui see oli esialgu plaanitud. Seetõttu on ka tööd kiiremini valminud ning peaksid praeguse info kohaselt lõpule jõudma juba järgmisel nädalal. Pärast seda eemaldab ettevõte ajutise survetorustiku, milleks võib kuluda täiendavalt ligikaudu poolteist nädalat,“ sõnas Rüütelmaa.