Interaktiivne kaart: vaata, kus avati Tallinnas tasuta joogivee kraanid

Mai alguses avas Tallinna Vesi taas avalikud joogiveekraanid. Uus veevõtupunkt lisandus Kopli rannapromenaadi algusesse, Sepa tänavale. Tallinnas on üle linna kokku üheksa avaliku joogiveekraani.

Tallinna avalikud joogiveekraanid on kantud interaktiivsele kaardile. Vaata lähemalt siit.

Avalikud joogiveekraanid paiknevad Viru tänaval, Harju tänaval, Politseipargis, Järvevana tee kergliiklusteel, Kadriorus, Kalaranna teel, Taani kuninga aias ning Löwenruh pargi lähistel Algi tänaval. Tänavu lisandus uus joogiveepunkt aina enam populaarsust koguvasse Kopli liinide piirkonda, rannapromenaadi parkla lähedusse.

Tallinna Vee tootmisdirektor Aleksandr Timofejevi sõnul on Tallinnas tänu avalikele kraanidele võimalik teha igal ajal keskkonnasõbralikumaid valikuid. “Meie eesmärk on teha tarbijatele kraanivee eelistamine võimalikult mugavaks ja avalikud joogiveepunktid on selleks suvehooajal üks paremaid lahendusi,” sõnas Timofejev.

Joogiveekraanid annavad võimaluse kustutada kiirelt janu nii jooksurajal kui täita veepudelit jalutuskäigul, aga ka pesta käsi või puuvilju. “Sel viisil saab teha teene nii keskkonnale, iseendale kui ka rahakotile, sest ei ole vaja osta pudelivett ega pakendatud suupisteid,” sõnas Timofejev. Kõik veekraanid on varustatud isesulguva segistiga, millega hoitakse ära tarbetut vee raiskamist.

Avalikest joogiveekraanidest voolab kontrollitud kvaliteediga ja värske kraanivesi. Timofejevi sõnul võetakse kraanidest enne suvehooajaks avamist veeproovid, et veenduda vee heas kvaliteedis.