Avalikud joogiveekraanid keerati talveks kinni

Seoses miinuskraadide saabumisega lõpetas Tallinna Vesi avalike joogiveekraanide hooaja. Avalikud veevõtukohad avatakse taas kevadel.

Tänavu suvel avas Tallinna Vesi uue joogiveepunkti Järvevana teel asuval kergliiklusteel. Lisaks said linlased ja külastajad vett võtta Viru tänaval, Harju tänaval ja Politseipargis asuvatest veekraanidest.

Tallinna Vee kommunikatsioonijuhi Eliis Venniku sõnul on joogikraanid leidnud sooja vastuvõttu. “Oleme saanud linnaelanikelt positiivset tagasisidet ja ettepanekuid uute joogiveepunktide asukohtade osas. Juba järgmisel hooajal saame tõenäoliselt rõõmustada linnaelanikke uue joogipunkti avamisega,“ avaldas Vennik lootust joogipunktide võrgustiku edasise arendamise osas. Ühtlasi kinnitas ettevõtte esindaja, et joogivesi on Tallinnas püsivalt kõrge kvaliteediga. „Julgustame kõiki loobuma pudeldatud veest ja eelistama sellele nii kodus kui ka söögikohtades kraanivett, mis on rahakotisõbralikum ja keskkonnasäästlikum,“ lisas Vennik.

Joogiveekraanid suletakse talvehooajaks, et vältida torude külmumist. Kraanid avatakse taas kevadel kui ööpäeva keskmine temperatuur on tõusnud piisavalt kõrgele.