Tule perega Miniregatile!

Tallinna Vabaduse väljakul algas reedel 30. juulil Tallinna miniregatt, mille raames saab väljakule rajataval miniatuursel Tallinna lahel laevatada raadioteel juhitavate purjekate ja laevadega.

 

Kümme päeva kestev kogupereüritus toimub Tallinna Linnavalitsuse ja AS Tallinna Vesi koostöös korraldatava kampaania raames, mille eesmärgiks on teavitada tallinlasi sellest, et 2011 aastaks saavad linn ja veefirma valmis Tallinna veevärgi ja kanalisatsiooni väljaehitamisega ning igal Tallinna kodul tekib võimalus liituda ühisveevärgiga.

Vabaduse väljakul on juba alanud suuremõõdulise välisbasseini rajamistööd. Ajutine veesilm meenutab oma kujult Tallinna lahte, selle pikim külg tuleb 20 meetri pikkune. Vee sügavus miniatuurses Tallinna lahes saab olema umbes pool meetrit.

 

30. juulil alanudkogupereürituse raames saavad kõik, kes soovivad kümne päeva jooksul osa võtta miniregatist. Selleks tuleb tulla kohapeale, registreeruda regatil osalema ning läbida regatidistants. Laevad ja muu vajaminev, samuti inimesed, kes õpetavad aluseid kasutama ja juhendavad osalejaid, on kohapeal olemas. Osavõtt on kõigile tasuta.