Detsembri kliendikiri 2023

Tallinna Vesi soovib rahulikku pühadeaega ja helget uut aastat!

Nagu traditsiooniks on saanud, anname ka sel aastal oma panuse erivajadusega laste perede toetamiseks.

Tänavuse jõulukaardi on joonistanud Õunakese lasteaialapsed.

Soovime teile rahulikke pühi ja kaunist aasta lõppu!


Innovatiivne jääpesu tehnoloogia tagab parima veekvaliteedi

Eesti on esimene Euroopa Liidu liikmesriik, kes võttis veetaristu keskkonnasõbralikumaks  hooldamiseks kasutusele jääpesu tehnoloogia.

Alates 1. jaanuarist 2023 on AS Tallinna Vesi tütarettevõte Watercom OÜ rakendanud maailmas populaarsust koguvat innovatiivset jääpesutehnoloogiat, mida kasutatakse näiteks USA-s, Jaapanis ja Suurbritannias. Esimese põhjamaise kliimaga riigina on seda tehnoloogiat nüüd aasta jagu rakendatud ka Eestis.Watercom tegi jääpesu tehnoloogia investeeringu eelkõige lähtuvalt Tallinna Vee soovist liikuda veetorustike hoolduses pika sammu edasi, mistõttu on meie fookus püsinud peamiselt Tallinna veetorustikel. Jääpesu eesmärk on eemaldada torustikust kõik, mis sinna ei kuulu ning teenus on suunatud kõikidele, kes kasutavad transpordiks torustikke (sh vee-ettevõtted, toiduainetööstus, kruiisilaevad jpt.

Sel aastal oleme jääpesu abil puhastanud üle 100 kilomeetri veetorustikke, milleks on kulunud ligi 600 tonni jääd.

„Kui survepesur kulutab olulisel määral vett, siis jäämass on keskkonnasõbralikum tehnoloogia, mis toimib mehhaaniliselt ning kemikaale kasutamata. Purustatud jäämass suunatakse hooldamist vajava torustiku ühest otsast sisse ja pumbatakse teisest otsast välja. Sealjuures pikeneb veetaristu eluiga ning vee puhtus on paremini tagatud,“ selgitab Watercomi ehitus- ja arendusjuht Sven Miller.

Loe jääpesu tehnoloogiast lähemalt siit.


Veearvesti tahab talveks sooja

Talv on kätte jõudnud, mistõttu meenutame, et lisaks tervisele tuleb pakase eest kaitsta ka veearvestit. Vältimaks veearvesti külmumist, paneme kõikidele klientidele südamele, et külmakraadidega tasub üle vaadata oma veearvesti, et hoiduda hilisematest asjatutest kuludest.

Vee külmumisel tekkiv jõud on väga suur ja seetõttu võib talvisel ajal torudesse jäänud vesi teha palju kahju. Lisaks torude lõhkemisele, võib külm rikkuda ka veearvesti, mille hilisem remont ei ole enam võimalik. Kuna arvestile sobiva töökeskkonna tagamine on eelkõige tarbija ülesanne, tasub hoiduda riknemisega kaasnevatest kuludest.

Siit leiate näpunäited, kuidas talveks valmistumisel veearvesti külmumist vältida.