Kanalisatsioonipumplad
- Kanalisatsioonipumplale tagada eraldi kinnistu, võttes arvesse kanalisatsiooniehitiste veekaitsenõudeid ja seal ette nähtud kuja.
- Pumpla mahuti ja isevoolse torustiku maht peab võimaldama pumpla seiskumist vähemalt neljaks tunniks, ilma et see põhjustaks üleujutusi klientide juures ning süsteemis oleva reovee süsteemist välja valgumist. Pumpla reguleeriva mahu arvutamisel tuleb arvestada, et kinnistute ühendustorustikud ei tohi jääda uputatud olekusse.
- Pumplale peab olema tagatud läbipesuvõimalus. Lahendus esitada projektis.
- Kõik pumplad peavad olema projekteeritud vähemalt kahe survetorustikuga alates pumpadest kuni survekustutuskaevuni. Sulgelementide paigutus peab olema selline, et ühe survetoru sulgemisel on võimalik kõik pumbad suunata tööle jäänud survetorustikku. Üks survetorudest peab võimaldama läbi lasta kogu pumpla vooluhulka.
- Pumplad, mis asetsevad sügavamal kui 5 meetrit (arvestades maapinnast kuni pumpla põhjani), tuleb projekteerida monoliitsest raudbetoonist.
- Alates voolhulgast 25 l/s (arvestades ühe pumba vooluhulka) on lubatud projekteerida ainult kahekambriline monoliitne raudbetoonist pumpla, kus pumbad on kuivasetusega. AS-il Tallinna Vesi on õigus nõuda kahekambrilist pumplat ka väiksema vooluhulga korral.
- Pumpla projekteerimine
- Paiknemine, haljastus, piirded, teed
- Luuk, lukustus ja soojustus
- Korpus ja ankurdamine
- Pumpade valimine
- Pumba kiirühendussiinid, alus ja tõstekett
- Sisemine survetorustik ja äärikühendused
- Redel ja käepidemed
- Teenindusplatvorm
- Sulgeseadmed, tagasilöögiklapid ja poldid
- Ventilatsioon
- Survekustutusplaat
- Elektrivarustus
- Pumpla juhtimine
- Valgustus
- Valve- ja tulekahju signalisatsioon