Uuendasime koostööd Eesti Invaspordiliiduga

Eesti Paraolümpiakomitee aasta lõpetamisel uuendasid Eesti Invaspordi Liit ja Tallinna Vesi aastatepikkust koostöölepingut ka 2016. aastaks. Juba 2010. aastal alguse saanud koostöö eesmärk on toetada liikumispuudega inimeste treeninguid ja osalemist võistlusspordis.

Eesti Invaspordi Liidu presidendi Rainer Vakra sõnul vajavad paljud invasportlased spordiga tegelemiseks tuge, ent ka väga oluline on ka tähelepanu ning julgustamine. „Tänu Tallinna Vee toetusele saame ka järgmisel aastal pakkuda Eesti invasportlastele erinevaid võimalusi lemmikspordiala harrastamiseks ja võistlustel osalemiseks,” sõnas Vakra.

Tallinna Vee juhatuse esimehe Karl Heino Brookes´i sõnul avaldavad Eesti ratastoolisportlaste pühendumus ja sihikindlus sügavat muljet. “Soovime, et nii treeningud kui ka võistlustel osalemine oleks liikumispuudega inimeste jaoks kättesaadavam. Loodan, et meie panus aitab sportlastel kogeda võite ja edu, mille üle tunneksime kõik siirast rõõmu ja uhkust,” sõnas Brookes.

Mitmed ratastoolisportlased on seadnud sihiks pääsemise Rio paraolümpiamängudele. Kvalifitseerimiseks vajalike normide täitmiseks on sportlastel aega kevadeni. Meil on südamest heameel, kui saame toetada invasportlaste osalemist järgmisel aastal ratastoolicurlingu ja kergejõustiku võistlustel ning ratastoolitennise turniiridel.

Eesti Invaspordi Liit organiseerib liikumispuudega inimeste treeninguid ning korraldab aktiivse eluviisi propageerimiseks erivajadustega inimeste seas erinevaid spordi- ja koolituspäevi. “Liikumisharjumuste laiem propageerimine liikumispuudega inimeste seas on väga oluline. Seame eesmärgiks, et aina rohkem ratastooliinimesi tuleks oma kodudest välja selleks, et liikuda, teha trenni ja olla ühiskonnas aktiivsem,” lisas Vakra. Tema sõnul on Eestis ainuüksi ratastooli kasutavaid inimesi ligikaudu 5000.

Pildil vasakult: EIL tegevjuht Rainer Vakra ning AS Tallinna Vesi juhatuse esimees Karl Heino Brookes

EIL leping 2015