Tallinna Vesi pälvis rahvusvahelisel insenerlahenduste konkursil esikoha

Tallinna Vesi sai esikoha rahvusvahelisel Ground Engineering Awards konkursil, kus võitis kõrgeima tunnustuse kategoorias „Aasta parim rahvusvaheline projekt“. Tiitel anti ettevõtte esindajatele üle Tallinna Vee, United Utilities´e ja Lemmikäineni ühiselt teostatud Tihase tunnelkollektori rekonstrueerimise eest.

Auhinda vastu võtnud Tallinna Vee tootmisdirektori Aleksandr Timofejevi sõnul oli Tihase tunnelkollektori rekonstrueerimine väga aega- ja tipptasemel tehnilisi teadmisi nõudnud projekt. „Auhind on väga suureks tunnustuseks nii meile, meie inglise omanikfirmale United Utilities, kes selle projektiga meile oma teadmiste ja oskustega appi tuli kui ka meie partneriks olnud Lemmikäinenile,“ sõnas Timofejev. Tema sõnul panustas keeruka projekti elluviimisesse veel hulk partnereid, kes töö eest kiidusõnu väärivad.

2014. aastal hakkas Tihase reoveekollektori kohal pinnas kollektori varisemise tõttu vajuma. Keeruka probleemi lahendamisesse kaasati valdkonna tippeksperdid,tänu millele hoiti ära probleemi eskaleerumine. Tihase kollektori ehitustööd lõpetati 2016. aasta novembris ja projekti investeeringumahuks kujunes ligikaudu 6 miljonit eurot. Tihase kollektor on osa Tallinna kanalisatsioonisüsteemist, mille kaudu juhitakse Mustamäe ning Kristiine linnaosade reovesi ning osaliselt ka sademevesi Paljassaare reoveepuhastusjaama.

Ground Engineering Awards auhindu anti tänavu välja kümnendat korda. Auhinnagaala leidis aset Londonis, Hilton on Park Lane hotellis. Lisaks parima rahvusvahelise projekti auhinnale anti välja tiitlid veel kuueteistkümnes kategoorias.