Tallinna Vesi osaleb vee-ettevõtete avatud uste päeval 26. mail 2023.a.

Eesti Vee-ettevõtete Liit kutsub vee-ettevõtete avatud uste päevale 26. mail 2023.a. Avatud uste päevade raames on võimalik tutvuda nii joogivee töötlemise protsessidega kui ka reovee puhastamisega. Külastamiseks avab oma uksed ka Ülemiste veepuhastusjaam. Teiste vee-ettevõtetega tutvu siin.

Ootame kõiki huvilisi tutvuma Ülemiste veepuhastusjaamaga. Avatud uste päeval saab ise üle vaadata, kuidas Tallinna elanike joogivesi puhtaks saab ning kodudesse suundub. Üritus on kõigile huvilistele tasuta! Ekskursioonidel osalemiseks tuleb kindlasti registreerida. Registreerimislingi leiad siit: https://forms.office.com/e/s3AaqqaTcs Ekskursioonile ootame nii täiskasvanuid kui ka saatjaga koolilapsi. Ülemiste veepuhastusjaam asub Tallinnas aadressil Järvevana tee 3.

Ekskursioonid toimuvad eesti keeles!

Ekskursioonile pääsemiseks ole kohal õigeagselt – hilinejaid territooriumile ei lubata. Ekskursioonid toimuvad välitingimustes, mistõttu soovitame valida mugavad ja ilmastikule vastavad riided ning jalanõud.

Taustainfo Ülemiste veepuhastusjaama kohta

Ülemiste järv on tallinlaste peamine joogiveeallikas ning võeti kasutusele juba 14. sajandil. Esimene Ülemiste veepuhastusjaam alustas tööd üle 90 aasta tagasi, 1927. aastal.

Ülemiste veepuhastusjaamas puhastatakse 90% Tallinna kraaniveest, ülejäänud 10% veest ammutatakse puurkaevude kaudu. Selleks, et järveveest saaks puhas ja kvaliteetne joogivesi, puhastatakse seda põhjalikult ning kogu protsess võtab jaamas aega ligikaudu 15 tundi. Selle aja jooksul juhitakse järvevesi pumpade abil jaama, puhastatakse esmalt veest suurem praht, vetikad ja hõljum, mis tähendab mehhaanilist puhastust. Seejärel puhastatakse vett keemiliselt ning filtreeritakse läbi kahekihiliste liivafiltrite. Lõpetuseks lisatakse väikeses koguses kloori, et vee kvaliteet oleks veevõrgus ühtlaselt hea.