Tallinna Vesi alustab kümnendi mahukaima projektiga

Tallinna Vesi sõlmis hankelepingu Paljassaare reoveepuhastusjaama mehaanilise puhastusetapi osaliseks rekonstrueerimiseks. Tegu on ettevõtte jaoks viimase kümnendi mahukaima investeeringuga, mille kogumaksumus on 7,6 miljonit eurot.   

Tallinna Vee tootmisdirektori Aleksandr Timofejevi sõnul aitab investeering tõsta reoveepuhastuse mehaanilise puhastusetapi töökindlust. “Mehaanilise puhastuse rekonstrueerimine on kriitilise tähtsusega investeering, mille elluviimiseks oleme juba pikalt ettevalmistusi teinud. Uued seadmed aitavad jaamal paremini tulla tipukoormustega näiteks valingvihmade korral ning tänu sellele püsib Läänemerre suunatava heitvee kvaliteet väga heal tasemel,” sõnas Timofejev.

Plaanitava investeeringu käigus rajatakse uued liivaeraldusbasseinid ja nendega kaasnevad rajatised ning ajakohastatakse ka olemasolevaid tehnoloogilisi seadmeid.

Projekti teostavad RVT Ehitus OÜ ja Osaühing Mapri Ehitus, kelle ühispakkumus tunnistati hiljaaegu läbiviidud hanke võitjaks. “Tegu on suure ja kaaluka projektiga, mis aitab tõsta elutähtsa teenuse töökindlust. Meil on hea meel olla Tallinna Veele koostööpartneriks selle elluviimisel ja uuendada rekonstrueerimise käigus üks suur osa reoveepuhastist, andes sellele lisaks puhastusvõimsust suurte koormuste korral.” sõnas RVT Ehitus OÜ juhatuse liige Taavo Säärits. Tööde eeldatav valmimisaeg on 2022. aasta 4. kvartal.

Mehaaniline puhastus on reovee puhastamise esimene etapp, mille käigus eemaldatakse jaama sisenevast reoveest suurem praht, liiv ja muud füüsilised osakesed.