Suur vihm tõi tänavatele lokaalsed üleujutused

Seoses tavapäratult intensiivse vihmaga täna öösel 22.00 ja 23.30 vahel tekkis mitmel pool üle linna lokaalseid üleujutusi. Peamised probleemkohad asusid Järvevana tee tunneli, Laagna tee alguse, Kristiine-Endla viadukti, Õismäe  tee ja Paldiski maantee ristumise, Tartu maantee, Tuukri tänava ja Kadrioru pargi piirkonnas. Samuti ei suutnud suurt veekogust vastu võtta ka Kadrioru pargi Weizenbergi sademeveekanal. Valdavalt oli linnatänavatel normaalne olukord taastunud kella üheks, Tuukri tänaval, Laagna teel ja Kadriorus kella kolmeks öösel. 

EMHI andmetel on juuni keskmine sademete hulk 70 mm. Lõppenud ööl sadas Tallinna Vee andmetel üle linna vaid pooleteise tunniga keskmiselt 26,2 mm vihma mis on üle 37% tavapärasest juuni sadememete hulgast.

Kuigi kanalisatsioonisüsteem toimis täisvõimsustel, ei ole see sedavõrd suure sademete hulga puhul ajutise üleujutuse vältimiseks piisav. Paljassaare reoveepuhastusjaam, kuhu voolab ka osaliselt linna sademevesi, töötas täna samuti tippkoormusel ja peapumpla šahtiveetase oli maksimumilähedane.