Punase tänava veetorustiku rekonstrueerimise ajakavas toimuvad muudatused

Tallinna Vesi teostab Punasel tänaval torustike rekonstrueerimistöid, et tagada linna ühe tähtsaima veetorustiku jätkuv töökindlus ka tulevikus. Esialgu 1. ja 2. oktoobril toimuva pidanud veekatkestused ja võimalik survelangus kortermajade kõrgematel korrustel lükkub tulenevalt tööde keerukusest edasi 5.-6. oktoobrile.

Tööd Lasnamäe tähtsaima survetõstepumpla väljundtorustikul kestavad 5. oktoobri õhtul kella kaheksast kuni kuuenda oktoobri keskpäevani. Sellega seoses katkeb ajutiselt ka veevarustus Kalevipoja tänaval ning Punasel tänaval Smuuli tee ja Varraku vahelisele alale jäävatel klientidel. Tööde lõpetamiseks on vajalik täiendav veekatkestus ka oktoobri teises pooles, mille täpsest toimumise ajast informeeritakse mõjutatud kliente otse.

Tallinna Vee tootmisdirektori Aleksandr Timofejevi sõnul rajatakse torustiku rekonstrueerimise käigus muuhulgas ka 12 suurt betoonkambrit sulgelementidele, et piirkonna torustikku oleks võimalik sektsioneerida. „Tegu on väga olulise ja keerulise investeeringuga, mis aitab vähendada tulevikus klientide jaoks ebamugavate veekatkestuste arvu. Oleme tänavu teinud märkimisväärseid pingutusi, et nii vee- kui ka kanalisatsioonitorustiku töökindlust parendada ja meil on hea meel, et positiivset trendi näitavad paljud kvaliteedinäitajad, mida oma töös jälgime,“ lisas Timofejev.

Veekatkestusest mõjutatud piirkonda toimetatakse tööde ajaks ka veepaagid joogiveega. Veepaagid paigutatakse Kalevipoja ja Punasele tänavale hästinähtavatesse asukohtadesse. Tallinna Vesi annab endast parima, et taastada tavapärane veesurve nii kiiresti kui võimalik ja palub töödega kaasnevate ebamugavuste pärast vabandust.

Juhul kui nimetatud piirkondades püsivad veeühendusega seotud probleemid kauem kui 6. oktoobri keskpäeval 12.00, palub Tallinna Vesi sellest teavitada avarii-info telefonil 62 62 400.