Pääsküla piirkonnas võis esineda joogivee kvaliteedi kõikumist

Eile, 6. mail, viidi Pääsküla piirkonnas läbi veetorustiku loputamine, mille eesmärgiks on veekvaliteedi parandamine. Kui vee suunda torustikus ajutiselt muudetakse ja/või esineb veesurve kõikumisi, võib see põhjustada kraanivee hägusust, sest vesi võib kaasa võtta torustiku seintel oleva sette. Vanema torustiku puhul võib lühiajaliselt kraanist tulla ka roostevärvi vett.

Nüüdseks on torustiku loputused tehtud ja vesi tänavatorustikus tavapärane.

Võtsime eile mikrobioloogia hindamiseks ka veeproovi, mille tulemused näitasid, et vesi vastab joogiveele esitatud kvaliteedinormidele ja tervisele ohutu.

Kui Pääsküla elaniku veekraanist tuleb endiselt hägusat vett, tuleks lasta veel kraanist veidi aega voolata, et tänavatorustikust saaks puhas vesi liikuda ka kinnistusisesesse torustikku. Kui probleem püsib, siis soovitame ka veemõõdusõlme üle vaadata. Kui seal on sõelad või filtrid, siis tuleks ka need loputada. Kui sinna on setteid kogunenud ja vesi jääb seisma, siis võib see taas vee häguseks muuta.

Vabandame ebamugavuste pärast! Kui vesi on jätkuvalt hägune, siis palume pöörduda probleemi lahendmiseks Tallinna Vee klienditeeninduse poole tel 6262 200 või tvesi@tvesi.ee.