Kraanivesi on joogivesi – uus joogiveekraan vanalinnas

 

AS Tallinna Vesi paigaldas ka sel aastal Tallinna vanalinna, Niguliste ning Kullassepa tänava ristmikule joogiveekraani, et inimesed saaksid puhta joogiveega janu kustutada. Ühtlasi annab see inimestele võimaluse kraanivee heas kvaliteedis ise veenduda. 

Veekraan väike„Vanalinnas on joogiveekraan olnud ka varasematel aastatel, ent see polnud inimestele mugav. Varasem kraan oli ajutine lahendus ning ei võimaldanud kasutamise mugavuse osas just kuigipalju mänguruumi. Seoses Harju tänava rekonstrueerimisega avanes meil aga võimalus paigaldada püsivam lahendus. Uus veekraan näeb tõesti tore välja ning mõtlesime seekord ka sellele, et vett võttes ei pritsiks vesi inimesi märjaks,” selgitas Tallinna Vee tehnilise teeninduse juht Urmas Kütt. „Kontrollisime ka veekvaliteeti uues kraanis ning põhjust peljata ei ole,” kinnitas Kütt.

Kraanivee kvaliteet on tõesti väga hea ning seda kinnitavad ka 2014. aasta esimese kvartali tulemused – 100% tarbijate kraanidest võetud veeproovidest vastab kõigile kvaliteedinõuetele. Ja seda mitte ainult Tallinnas, vaid ka Sauel ja Maardus. Seetõttu julgustame endiselt inimesi kraanivett jooma, ent samas ka meie poole pöörduma kraaniveega seonduvate murede või küsimuste korral. Aasta-aastalt kasvab kraanivett joogiks usaldavate inimeste hulk. Uuringufirma EMORi poolt läbiviidud küsitluse kohaselt eelistas 2013. aastal kraanivett 75% tarbijatest, samas kui 2011. aastal jõi pealinlastest kraanivett vaid 48%.

Meie üleskutsega „Kraanivesi on joogivesi” on liitunud mitmed Tallinna söögikohad, kes heameelega oma klientidele kraanivett pakuvad: Platz, Rucola, Sfäär, Butterfly Lounge, F-hoone, Aed, Must Puudel, Mamo, Matilda Café, Sinilind, Gotsu, Clay Hills, Neikid, Café Creperie, Cubanita, Nop ning uusima mõttekaaslasena Brasserie restoran Teletorn.
Kampaaniaga seotud infot leiab veebilehelt https://www.facebook.com/jookraanivett.