Kolm põhjust, miks eelistada kraanivett

Värske teavituskampaania raames kutsub Tallinna Vesi inimesi üles kasutama joogiks kraanivett. Miks peaks aga eelistama just kraanivett, mitte näiteks pudeldatud vett? Toome siinkohal kolm head põhjust.

Kraanivesi on keskkonnasõbralik

Vee pudelisse panek, pudelite tootmine ja hilisem ümbertöötlemine on kõik väga ressursimahukad tegevused. Kui kraanist tuleb sama hea vesi kui pudelist, siis milleks koormata sel moel keskkonda? Eelistades kraanivett näitad üles oma keskkonnateadlikkust ja aitad säästa nii energiat kui ka erinevaid loodusressursse.

Vee joomine otse kraanist või taaskasutatavast joogitaarast on seega vaieldamatult keskkonnasõbralikum variant. Kraanivesi on väga hästi kättesaadav ja taaskasutatavat joogipudelit on lihtne täita nii kodus, trennis, tööl kui mujal, seega ei tohiks mõjuva põhjuseta järgi anda kiusatusele haarata poeletilt pudeldatud lauavett.

Kraanivesi on soodne

Kas oled kunagi mõelnud kui palju kallim on pudeldatud vesi võrreldes kraaniveega? Kui pudeldatud veeliitri hinnad algavad umbes 40 sendist, siis üks kuupmeeter vett (1000 liitrit) maksab täna Tallinnas pisut üle ühe euro. Seega joo kui palju tahad – kraanivee joomisel on Sinu rahakotile väga tagasihoidlik mõju.

Kraanivesi on alati värske

Ülemiste veepuhastusjaam töötab ööpäevaringselt, et puhastada pidevalt joogivett. Torudes on vesi pidevas liikumises ja lastes kraanist vett, on see alati värske.

Tallinna Vesi uurib igal aastal ka seda, kui paljud elanikud tarbivad joogiks kraanivett ja tulemused on väga rõõmustavad – ligikaudu 75% Tallinlastest joob enda sõnul just kraanivett. Sellest on saanud aastatepikkuse teavitustöö tulemusel Eestis juba pigem norm kui erand.