Kesklinnas muutuvad ajutiselt ühistranspordi liikumisteed ja liikluskorraldus

Esmaspäeval, 10. juunil algavad F. R. Kreutzwaldi tänaval vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitustööd, millega kaasnevad liikluspiirangud Kreutzwaldi tänaval. Samal ajal taastatakse kahesuunaline auto- ning ühistranspordiliiklus Gonsiori tänaval, mis oli alates eelmise aasta märtsist seoses Vanasadama trammitee ehitustöödega suletud. 7. juunist avatakse liiklusele ka Ahtri tänava lõunaharu ning taastub liiklus sadamaalal.

Seoses Tallinna Vee ja Utilitase vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitustöödega rakendatakse alates 10. juunist liikluspiiranguid Kreutzwaldi tänava eri lõikudel Tartu maantee ja Gonsiori tänava vahel ning hilisemates etappides suletakse ajutiselt ka Kreutzwaldi-Kunderi ristmik. Ümbersõiduks soovitakse kasutada Pronksi tänavat, jalakäijate ja ratturite läbipääs on tagatud. Tööde piirkonnas asuva Kesklinna Vene Gümnaasiumiga on saavutatud kokkulepe, et eksamite ja aktuste ajal töid ei teostata. Praeguste plaanide kohaselt kestavad tööd suve lõpuni.

Vanasadama trammitee ehitus jõuab 7. juunil etapini, mil avatakse ühistranspordile ja tavasõidukitele Gonsiori tänava mõlemad sõidusuunad ning Kaubamaja ristmiku ületamiseks on tagatud 1+1 sõidurada. Linna siseneval suunas on liiklemine juba varasemast võimalik.

Seoses vee- ja kanalisatsioonitrassi ehitustöödega F. R. Kreutzwaldi tänaval ja Vanasadama trammitee ehitustöödega muudetakse bussiliinide nr 9, 31, 35, 42, 46, 55 ja 94 liikumisteed. Mõlemal sõidusuunal jääb ära liikumistee F. R. Kreutzwaldi tänaval ning liiklus toimub kesklinna suunal Pronksi tänava kaudu ja kesklinnast väljuval suunal Gonsiori tänava kaudu.

7. juunist taastub liiklus täielikult sadama-alal ning avaneb Ahtri tänava lõunaharu. Lõigul Hobujaama – Jõe jääb esialgu kehtima kiirusepiirang kuni ülemise asfaltkatte paigaldamiseni. Samaaegselt lõunaharu avamisega suletakse seoses trammitaristu ehitustöödega ligikaudu üheks nädalaks Ahtri põhjaharu vasakpoolne sõidurida.

Seoses Ahtri tänava lõunapoolse haru avamisega liiklusele muudetakse alates 7. juuni tööpäeva algusest bussiliinide nr 8, 20, 20A, 34, 38 ja 66 peatuste asukohad. Reidi tee suunalisel Ahtri tänava lõunapoolsel harul tehakse taas peatused Ahtri ja Siimeoni (ajutine).

Vanasadama trammitee veebilehel tallinn.ee/vanasadamatramm saavad ühistranspordi kasutajad detailse ülevaate kõigi bussiliinide ümbersuunamistest ning autoga liiklejad leiavad liikluskorralduse info koos ümbersõiduskeemidega.

Sõiduplaanid, reisiplaneerija, liinide liikumisteed ja peatused on ehituse alguseks leitavad veebilehelt transport.tallinn.ee.

Info avaldati Tallinna linna kodulehel