Kadaka puiesteel rekonstrueeritud kanalisatsioonitorustik võeti töösse

Veebruari lõpus alanud Kadaka kollekori rekonstrueerimistööd on lõpetatud ja tänasest voolab piirkonna reovesi juba uues kaasaegses torustikus. Järgnevatel nädalatel eemaldatakse ka tööde ajaks rajatud ajutine torustik.

Tallinna Vee tootmisdirektori Aleksandr Timofejevi sõnul oli tegu ettevõtte jaoks ühe mahukaima rekonstrueerimisprojektiga viimastel aastatel. „Töö muutis keerukaks nii torustiku suur läbimõõt kui ka selle paiknemine väga tiheda liiklusega trassil. Tööd viidi ellu muljetavaldavalt kiiresti ja kasutades kaasaegseid töövõtteid – muuhulgas näiteks teostati töid torustikku täielikult lahtikaevamata, kinnisel meetodil,“ lisas Timofejev. Kasutatud ülepumpamise torustik oli teadaolevalt pikim, mida Baltimaades on kasutatud. Täname piirkonna elanikke kannatliku suhtumise eest töödest tulenenud ebamugavustesse.

Tallinna Vee kollektori kaudu jõuab Paljassaare reoveepuhastusjaama Saku, Saue, Laagri ja umbes poole Nõmme linnaosa kinnistute reovesi. Rekonstrueerimistööd olid hädavajalikud, et tagada ka tulevikus probleemideta elutähtis kanalisatsiooniteenus suurele osale elanikkonnast.