Eesti Invaspordi Liit ja Tallinna Vesi jätkavad koostööd paraspordi arendamisel

Tallinna Vesi ja Eesti Invaspordi Liit sõlmisid koostööleppe, millega toetatakse Eesti ratastoolikurlingu tiimi suurvõistluste ettevalmistust. Toetus aitab tiimil katta treening- ja võistluskulud.

Eesti Invaspordi Liidu presidendi Rainer Vakra sõnul on puuetega inimeste spordis võimalik suuri eesmärke saavutada vaid koos toetajatega. “Eelmise aasta koostöö kandis vilja – meie ratastoolikurlingu tiim sai pääsu paraolümpiamängudele,“ rõõmustas Rainer Vakra. Jätkuv pandeemia teeb raskemaks nii treeningute korraldamise kui ka kontrollvõistlustele sõitmise rahaliselt ja logistiliselt. Tallinna Vesi toetus on meile väga oluline,“ sõnas Vakra.

Tallinna Vee ja Invaspordi Liidu koostöö on kestnud juba enam kui kümme aastat.  Aastatepikkune toetus on andnud  märkimisväärse rahalise panuse Eesti Invaspordi Liidu tegevusse.. „Tallinna Vee missioon on luua puhta veega parem elu. Paremat elu loob spordi kaudu ka Eesti Invaspordi Liit tehes tänuväärset tööd tõstes sportimise abil liikumispuudega inimeste elukvaliteeti. Seetõttu on meil on ääretult hea meel, et saime kaasa aidata ka Eesti jõudmisele taliparaolümpiale ja seda üle 20 aasta. Meil on ettevõttena taas rõõm liidu tegevust paraolümpia hooajal toetada ning soovime neile palju edu olümpiamängudel,“ sõnas Tallinna Vee tegevjuht Aleksandr Timofejev.

Eesti Invaspordi Liidu ja Tallinna Vee koostöö on juba üle 10 aasta pikk. Veebruarikuus sõlmitud koostööleping sätestab 2022. aasta toetussummad, mida Eesti Invaspordi Liit saab kasutada sportlike tegevuste arendamisel ja laiendamisel nii ratastoolikurlingu paraolümpiaks ettevalmistamiseks kui Tallinnas paraspordi arendamiseks laiemalt.

Eestis mängitakse ratastoolikurlingut alates 2015. aastast, mis teeb ratastoolikurlingust Eesti kõige kiiremini arenenud spordiala. Kõigest seitsme aastaga jõudis Eesti ratastoolikurlingu koondis maailma 12 parima hulka ning üle 20 aasta jõuab Eesti lipp taaskord taliparaolümpiamängudele. Viimati osales Eesti taliparaolümpiamängudel 2002. aastal, kui Eestit esindas Salt Lake City´s  kelguhoki meeskond.