AS Tallinna Vesi nõukogu nimetas ametisse ettevõtte uue tegevjuhi

 

Eile, 19. märtsil 2014. a. valis AS Tallinna Vesi nõukogu Karl Heino Brookes’i, alates 20. märtsist 2014. a. AS Tallinna Vesi juhatuse liikmeks. Ian Plenderleith jätkab juhatuse esimehe ametikohal kuni 1. juunini 2014, mil Karl Brookes võtab tegevjuhi ametikoha Ian Plenderleith’ilt üle.

“Hr Plenderleith on ettevõttes töötanud pea 9 aastat. Finantsdirektorina, aastatel 2004 – 2007, mängis ta olulist rolli muudatustes, mis võimaldasid AS-i Tallinna Vesi aktsiate noteerimise Tallinna börsil 2005. aasta juunis. Alates 2008. aasta oktoobrist kuni tänaseni on Ian juhtinud AS-i Tallinna Vesi keerukas majanduskeskkonnas ning mis kõige olulisem, kaitsnud Ettevõtte ja selle aktsionäride huve muutunud regulatsiooni tingimustes” ütles nõukogu esimees Robert Gallienne. “Soovin Ianit tänada selle aja ning energia eest, mida ta on ettevõtte juhtimisse panustanud,” lisas ta.

Karl Brookes’il on pea 30. aastane kommunaalsektoris töötamise kogemus nii Suurbritannias kui ka rahvusvaheliselt. Ta on töötanud mitmetel ametikohtadel nõudlikes tootmiskeskkondades.

Alates 2011. aastast kuni käesolevani töötas hr. Brookes Balfour Beatty Utility Solutions’i tootmisjuhina. Viimati töötas Karl Brookes tootmisjuhina ettevõttes Balfour Beatty Utility Solutions, kus ta vastutas õhuliinide toimimise eest Ühendkuningriis. Sellele eelnevalt on hr. Brookes töötanud pea 25-aastat United Utilities Group’is, kus ta on töötanud mitmetel erinevatel juhtivatel ametikohtadel.

Brookes ütles, et ettevõtte uue tegevjuhina on tal kavas edasi liikuda jätkuva parendamise kursil, läbi kogu ettevõtte äritegevuse, rõhuasetusega järjepidevusele ja läbipaistvale suhtlusele Ettevõtte erinevate sidusrühmadega. “AS Tallinna Vesi võib kindlasti selle teenuse kvaliteedi üle uhke olla, mida pakub pea kolmandikule Eesti elanikest. Ootan huviga osalemist ettevõtte edasises arengus ning koostööd ettevõtte töötajatega,” ütles ta.