100 000 Lasnamäe ja Maardu elanikku sai töökindlama veevarustuse

Tallinna Vesi sai valmis veetorustiku uuendamise suurprojekti, mis toob töökindlama veevarustuse enam kui 100 000 elanikule Lasnamäe ja Maardu piirkonnas.

Punase tänava ja Smuuli tee piirkonnas uuendas ettevõte ligikaudu 1000 meetrit veetorustikku, mille kaudu jõuab puhas joogivesi linna suurimasse survetõstepumplasse ja sealt edasi tarbijateni. Uuendustööde käigus eraldati torustik väiksemateks lõikudeks mis tähendab, et veekatkestuste korral väheneb sellest mõjutatud klientide hulk.

„Saame ehitus- või hooldustööde korral klientide veevarustuse paindlikumalt sulgeda ja vähendada majapidamiste hulka, keda katkestus mõjutab. Lisaks kasvatavad töökindlust ja tagavad kvaliteetse joogivee mõistagi ka uued sulgelemendid ja torustikud iseenesest,“ rääkis Tallinna Vee tootmisdirektor Aleksandr Timofejev. Tema sõnul oli ehitustööde läbiviimise peamiseks väljakutseks vajalike veekatkestuste minimeerimine. „Tänan kõiki elanikke mõistva suhtumise eest – teavituste ja joogivee tagamisega veepaakide abil leidsime lahenduse ka neis olukordades, mil oli vajalik ajutiselt veevarustus katkestada,“ selgitas Timofejev.

Lasnamäed ja Maardut varustava veetorustiku uuendamisse investeeris ettevõte üle miljoni euro. Tööd viis läbi osaühing Watercom.