VIDEO | Ravimijäägid merekeskkonnas on suhteliselt uus, kuid kiiresti kasvav keskkonnaprobleem kogu maailmas

Läänemerre jõuab aastas hinnanguliselt 1800–2200 tonni ravimijääke, mis on ligi 30% müüdud ravimitest.Ehkki ravimite sisaldus merevees on väike, avaldavad need suurt mõju. Kui tablett sisse võtta, ei lagune see kehas tihtipeale ära ning satub reoveesüsteemi ja sealt edasi reoveepuhastisse.

“Üldiselt reoveest ei puhastata ravimijääke kuskil, see on väga uus teema. Šveits on üks eesrindlikumaid, kes tegeleb ravimijääkide eemaldamisega, ülejäänud Euroopa on regulatsioonide tasandil, üritatakse kindlaks määrata reeglid ja rahastusmudelid. Tendents on selles suunas, et reovett tuleb hakata rohkem puhastama. See tähendab neljanda puhastusastme rajamist. Selleks on Tallinna Vesi mitmes rahvusvahelises projektis, püüame uuemaid tehnoloogiaid siin juurutada ja aidata katsetada,” rääkis AS Tallinna Vesi keskkonna ja jätkusuutlikkuse juht Priit Kappak.

 

Vaata saadet täispikkuses ja loe ravimireostusest lähemalt: » Iga kolmas tablett jõuab Läänemerre. Merebioloog: Ravimireostus vees võib viia liikide väljasuremiseni (pealinn.ee)