Möödunud jaanipäeval suunati Tallinna Vee Ülemiste puhastusjaamast linna vett ligi 15 tuhat m3 vähem kui keskmisel päeval. Veetarbimine oli tavapärasest väikesem ka jaanilaupäevale eelneval ja sellele järgneval päeval. Eestimaalaste lemmikpühad on peamine põhjus, mis toob pealinlaste veetarbimises kaasa suuremaid kõikumisi.
Pealinna elanike ja selle külastajate veevajaduse tagamiseks suunatakse igapäevaselt Ülemiste veepuhastusjaamast torustikku ligikaudu 65 000 kuupmeetrit puhast joogivett.
Tallinna Vee tootmisdirektori Aleksandr Timofejevi sõnul on aastakümnete jooksul pealinlaste veetarbimine märkimisväärselt muutunud. „Näiteks kolmekümne aasta taguse ajaga võrreldes on veetarbimine rohkem kui kolm korda vähenenud. Tipphetkel, 1990. aastal suunati ühe päeva jooksul linna keskmiselt 220 000 m3 puhastatud järvevett. 2019. aastal oli sama näitaja 66 000 m3“, tõi Timofejev näite. „Muutusele on kaasa aidanud nii teadlikumaks muutunud tarbijakäitumine, suurte tootmisettevõtete sulgemine või pealinnast mujale kolimine, veearvestite paigaldamine kui ka lekete kiire tuvastamine veevõrgus. Viimased on olnud suureks abiks vähendamaks vee raiskamist nii majapidamistes kui ka lekkivates torustikes.
Kui kõige väikesem on veetarbimine linnas jaanipäeva paiku, siis suurim on veekasutus vana-aasta õhtul. „Kui jaanipäeval on kombeks ikka linnast välja sõita lõkketuld nautima, siis aastavahetusel püsitakse linnas. Ilmselt on aastavahetusel Tallinnas ka suurem hulk külalisi teistest linnadest või riikidest, sest 1. jaanuaril langeb veetarbimine sageli isegi alla aasta keskmist määra,“ kommenteeris Timofejev olulisemate tähtpäevade mõju.
Tallinna joogivesi tuleb 90 protsendi ulatuses Ülemiste järvest ning enne veel kui see linlasteni jõuab, läbib see põhjaliku puhastusprotsessi Ülemiste veepuhastusjaamas.