- Peamiseks probleemiks külmal ajal on torude lõhkemine – selle tingib maapinna pidev liikumine, mis avaldab jõudusid ka maapinnas asuvale torustikule. Külmaga need liikumised ning torudele mõjuvad jõud suurenevad. Kõige „haavatavamad” on malmtorud. Tänavatorude lõhkemisel palume sellest teatada meie avariitelefonil 62 62 400.
- Lekete ennetamiseks soovitame kaameravaatluse abil torusid kontrollida. Selle abil saate teada torustiku seisukorrast ning võimalikest riskikohtadest. Suureks kokkuhoiu allikaks on torustiku remont või vahetus enne külma tulekut!
- Kui Teie kinnistu torustik on vähemalt paarkümmend aastat vana ja toruga on varem probleeme olnud, tasuks juba enne külmaperioodi torustik remontida ning vajadusel välja vahetada. Külmunud pinnases on torustiku remont või vahetus kulukam. Juhul kui on vajalik ka teekatte taastamine, tuleb kevadel töid korrata.
- Kui Teie kanalisatsioonitorustik on varem talvel külmunud, on tõenäoline, et see kordub. Soovitame torustiku paigaldada sügavamale või see soojustada. Sealjuures tuleb kindlasti kinni pidada projekteerimis- ja ehitusnõuetest. Torude vahetamiseks ja ehitamiseks soovitame kaasata vastava ala kogemustega spetsialistid.
- Keldrites on avariide ennetamiseks kindlasti vajalik veenduda, et talvekülm ei pääseks torustikele ligi. Soojusta ja isoleeri keldriaknad ja torustik!
- Keldris asuvaid veetorustikke ära kasuta riiulina ning asjade panipaigana. Kuna torustikud painduvad ja nihkuvad, võib tulemuseks olla veeavarii.
- Kui veearvesti asub veemõõdukaevus, soovitame soojustada kaevukaas. Selleks võib näiteks kasutada vähemalt 100 mm penoplasti. Sellest tuleb lõigata kaevukaane suurune kate ja asetada see kaane alla.
- Kui maja seisab talveperioodil tühjana, soovitame ajutiselt vesi sulgeda. Sellega saab vältida torude külmumisest tingitud torude lõhkemist.
Uudised