PRESSITEADE | Tallinna Vesi avab suvehooajaks 59 avalikku joogiveekraani

Tallinna Vesi avab täna, 8. mail suvehooajaks 59 avalikku joogiveekraani üle linna. Kraanide avamist tähistatakse kraanijooksuga, kuhu on oodatud kõik huvilised.

Joogiveekraanide hooaja avamine toimub Kalamaja pargis (Kungla 63) kell 17.30. Kraanijooksu tempot aitab mõnusa ja mõõdukana hoida spordientusiast Liis Velsker. Üritus on kõigile tasuta ning osalejatel soovitatakse kaasa võtta veepudel.

Kraanijooksu pikkus on 6,3 km ning raja iga punkt on märgistatud joogiveekraaniga, kus osalejad saavad mugavalt vett juua. Kraanijooksu rada jääb avatuks septembri lõpuni. Huvilised saavad ühineda ka Stravas kraanijooksu grupiga.

“Oleme enam kui kümne aasta jooksul järjepidevalt laiendanud avalike joogiveekraanide võrku. Tänavu on linnas juba 59 veevõtupunkti, kust iga linlane saab puhast joogivett võtta ning seeläbi loodust säästa. Kui kasutada kraanivett ja oma kaasavõetud pudelit, aitab iga kraan päevas kokku hoida kümneid plastpudeleid, mis on keskkonnasäästu jaoks suur samm,” ütles Tallinna Vee tegevjuht Aleksandr Timofejev.

Lisaks juba eelmisel aastal toiminud kraanidele avas ettevõte tänavu uued veekraanid Ahtri tn 6b, Narva mnt 1, Kaarli pst 7, Reisijate tänav T1, Nõmme tee 107, Linnamäe tee 28a.

Kõik joogipunktid on märgistatud QR-koodiga, mida skaneerides saab vaadata ka teisi kaardil asuvaid veevõtupunkte. Avalikud kraanid on joogivee võtmiseks avatud kogu suvehooaja vältel. Samuti on need mugavad kohad, kust võtta vett lemmikloomadele.

“Joogiveekraanide populaarsus on aasta-aastalt kasvanud,” selgitas Timofejev. “Soojad ilmad meelitavad inimesi parkidesse, laste mängupaikadesse ja terviseradadele. Koostöös Tallinna linnaga oleme kraanide asukohaks valinud eelkõige jalutusrajad, puhkealad ning vanalinna, kus puhast kraanivett naudivad nii kohalikud elanikud kui ka suvised turistid.”

Tallinna Vee tähisega avalike joogiveekraanide vesi on kontrollitud kvaliteediga ja joogiks sobiv. Ettevõte kontrollib veekvaliteeti pidevalt, aastas võetakse üle 3000 veeproovi.

Tallinna Vee tarbijate hulgas läbi viidud uuring näitas, et elanikkonna usaldus kraanivee suhtes on väga kõrge – 89% vastajatest ütles, et usaldab kraanist tulevat vett ja joob seda hea meelega. Nii nagu mineraalvesi, sisaldab ka kraanivesi looduslikke mineraale, näiteks kaltsiumit ja magneesiumit, mis toetavad luude ja lihaste tervist.

Kraanivee joomine on kasulik ka keskkonnale, olles kõige mõistlikum alternatiiv pudelijookidele. Kuupmeetri kraanivee tarbimine hoiab ära 2000 pooleliitrise plastpudeli tootmise. Ligi 90% pudelivee hinnast on seotud plastpudeli tootmise, transpordi ja reklaamimisega, mitte vee kvaliteediga.

Joogiveekraanide paigaldamise projekt sündis omal ajal Tallinna kaasava eelarve raames.

AS Tallinna Vesi on Eesti suurim vee-ettevõte, mis teenindab ligi 25 000 kodu- ja äriklienti ning ligi 500 000 lõpptarbijat.

Vaata KAARDILT, kus avalikud veevõtukraanid asuvad.