Projekti tellimine, servituudijoonise ja avalduse koostamine, ehitusloa taotlemine
4
Arvamus projekti kohta
5
Liitumistaotluse ja hinnapakkumise taotluse edastamine koos VK tööprojekti ja ehitusloaga
6
Ehitaja valimine
7
Liitumislepingu ettevalmistamine
8
Liitumistasu maksmine
9
Liitumispunkti ehitus
10
Kinnistusiseste torustike ehitus
11
Teenuslepingu sõlmimisega seonduv
1
Täidan tehniliste tingimuste taotluse
Liitumistegevuste alustamisel on esimene samm tehniliste tingimuste taotlemine. Selleks vajaliku taotlusvormi leiate siit.
Tehnilised tingimused on vajalikud vee- või kanalisatsioonitorustike projekteerimiseks ja ehitusloa saamiseks. Tehniliste tingimuste väljastamine toimub tasuta.
2
AS Tallinna Vesi väljastab tehnilised tingimused
Väljastame Teie objektile tehnilised tingimused 2 nädala jooksul alates taotluse esitamisest. Väljastatud tehnilised tingimused kehtivad 1 aasta.
Kui Te ei ole jõudnud 1 aasta jooksul projekti koostada, võite taotleda tehniliste tingimuste pikendamist, täites selleks vastava taotluse. Taotluse leiate siit.
3
Tellin projekti, koostan servituudijoonise ja avalduse ning taotlen ehitusloa
Veevarustuse- ja kanalisatsiooniprojekti tellimiseks tuleb pöörduda projekteerimisfirma poole, kes lähtub projekti koostades AS-i Tallinna Vesi poolt väljastatud tehnilistest tingimustest ja tagab, et lahendus on nõuetele vastav. Pöörduda tuleb vastavat pädevust omava ettevõtte poole, kelle tegevusalana on majandustegevuste registris nimetatud muuhulgas ka ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni, sh pumpla, puhasti või muu seotud rajatise ehitusprojekti koostamine.
Projekteerimistööde hulka kuulub servituudijoonise koostamine ja avalduse ettevalmistamine AS-i Tallinna Vesi omandisse või opereerimisele tulevate torustike kohta. Servituudi seadmine tagab, et AS Tallinna Vesi saab vajadusel teostada hooldustöid torustikul. Liitumislepingu sõlmimine saab toimuda ainult pärast servituudi seadmise lepingu sõlmimist. Servituudi seadmiseks tuleb edastada aadressile servituut(ät)tvesi.ee järgmised materjalid:
Servituudijoonis, mis on koostatud .dgn või .dwg ja .pdf formaadis ning riiklikus koordinaatsüsteemis 1:500 kuni 1:1000. Vormistamisel paigutada joonis formaadile A4 selliselt, et üla- ja alaserv jäetakse tühjaks 4 cm ulatuses, lähtudes näidisjoonisest.
Projektist väljavõte kooskõlastuste, arvamuste ja seisukohtade koondtabeli kohta (reformimata riigimaa korral).
Servituudi seadmisele kulub tavapäraselt 4 nädalat avalduse esitamisest. Peale avalduse esitamist midagi täiendavat klient esitama ei pea. Servituudi seadmine on kliendile tasuta.
Seejärel tuleb esitada projekt ehitusloa taotlemiseks kohalikule omavalitsusele.
Kliendi soovi korral võib projekti tellimise eest vastutada ka AS Tallinna Vesi. Sellisel juhul koostab AS Tallinna Vesi lihthanke projekteerija leidmiseks. Projekteerimistööd tellitakse lihthankel soodsaima pakkumuse esitanud töövõtja käest peale seda.
4
AS Tallinna Vesi annab projekti kohta arvamuse
Vee- ja/või kanalisatsioonitorustike ehitusloaga projekt esitatakse AS-ile Tallinna Vesi digitaalselt läbi Ehitusregistri (www.ehr.ee) keskkonna. Paberkandjal projekte vastu ei võeta.
Liitujal tuleb tutvuda projekti arvamuses toodud täiendavate nõuetega. Üldjuhul aktsepteerib Tallinna Vesi põhiprojekti, kui pole arvamuses nõutud tööprojekti.
5
Liitumistaotluse ja hinnapakkumise taotluse edastamine koos VK tööprojekti ja ehitusloaga
Kinnistu liitumisprotsessi jätkamiseks ja hanke korraldamiseks (projektijärgsete liitumispunktide ehitaja leidmiseks) palun esitada aadressile tvesi@tvesi.ee järgmised dokumendid:
täidetud ehituse pakkumuse taotluse vorm. Vormi leiate SIIT;
projekteerija poolt digitaalse allkirjaga kinnitatud VK- tööprojekt (projekt peab sisaldama tiitellehte, seletuskirja, asendiplaani, profiili/kaeviku ristlõikeid, asendiplaani DWG kujul);
projekteerija poolt digitaalse allkirjaga kinnitatud katete taastamise projekt (projekt peab sisaldama: tiitellehte, seletuskirja, asendiplaani, ristlõikeid, töömahtude tabelit);
teiste kommunikatsioonide võrguvaldajate kehtivad kooskõlastused. Kooskõlastusi on vaja kui projekt läbi konkreetse võrgu kaitsevööndit (maa-ala, õhuruumi või veekogu, mis ümbritseb konkreetset võrku ning kus kehtivad võrgu ohutuseks seatud kasutuspiirangud) või kulgeb mööda kaitsevööndit. Kooskõlastused tuleb esitada võrguvaldajate kaupa digitaalselt kinnitatuna võrguvaldaja esindajate poolt (nt Elektrilevi OÜ, AS Gaasivõrk, Telia Eesti AS). Kooskõlastuste võtmise saab jätta ka liitumispunkti ehitust teostava ettevõtte hooleks, sellisel juhul tuleb sellest kirjalikult vabas vormis meile teada anda. Vajalike kooskõlastuste kohta võib leida infot Maa- ja Ruumiamet | Kitsenduste infosüsteem;
kehtiv ehitusluba torustike väljaehitamiseks.
Juhul kui katete taastamine jääb Liituja kohustuseks, tuleb Tallinna Veele esitada kinnituskiri.
6
Ehitaja valimine
Liitumispunkti ja vajaliku ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni torustiku ehitus toimub AS Tallinna Vesi poolt korraldatava hanke tulemusel leitud ehitaja poolt, kuna ehitatav torustik sh liitumispunktid on ühisveevärk -ja kanalisatsioon, mis kuulub ja mille toimimise tagab AS Tallinna Vesi.
Alates 01.04.2023 korraldab AS Tallinna Vesi hanke 15 eelnevalt kvalifitseeritud pädeva ehitusettevõtte vahel. Ettevõtete nimekiri asub siin.
Hanke pikkus on tavapäraselt 10 päeva.
Liitumispunkti ehitustööde ning omanikujärelevalve tellija on alati AS Tallinna Vesi.
7
Liitumislepingu ettevalmistamine
Hanke võitja selgumisel valmistame ette liitumislepingu koos lisadega ja edastame selle kliendile kinnitamiseks. Enne liitumislepingu sõlmimist ei tohi ehitustöödega alustada. Liitumisleping edastatakse liitujale peale ehituse pakkumuse kinnitamist.
8
Liitumistasu maksmine
Liitumistasu hõlmab kinnistu tarbeks ehitatavate ühisveevärgi- ja/või kanalisatsioonitorustike (sh liitumispunktide) ehitamise tegelikke kulusid. Juhul, kui liitutakse torustikuga, mille liitumiskulutused on täies ulatuses tasutud ning mille ehitamise ajal ei olnud teada teisi liitujaid, on vee-ettevõtjal kohustus tagastada varem liitunutele osa liitumistasust. Liitumistasule lisanduva osa arvutamisel lähtutakse tehtud kulutustest ja liitumistasu arvestamise metoodikast ning võetakse arvesse ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni kulumit.
Ehituse kuludele lisandub omanikujärelevalve teenuse hind, mis on 10% ehitusmaksumusest, kui ehitusmaksumus on kuni 16 000 eurot, ning 5%, kui ehitusmaksumus ületab 16 000 eurot.
Vee-ettevõtja teostab liitumispunkti ehitustööd hiljemalt 200 (kahesaja) kalendripäeva jooksul (kui ei lepita kokku teisiti) pärast Liitumistasu laekumist. Tavapäraselt teostatakse ehitustööd oluliselt kiiremini kui 200 päeva jooksul. 200-päevane tähtaeg on vajalik tagamaks, et ehitustööde järgselt oleks võimalik taotleda ka kasutusluba. Liitumispunkti ehituse järgselt tuleb ehitatud ühisveevärgi- ja kanalisatsioonitorustikele taotleda kasutusluba/kasutusload. Liitumispunkti ehituse taotluse esitamise käigus on võimalik valida kas antud taotluse esitab liitumispunkti ehitaja või liituja. AS Tallinna Vesi soovitab kasutusloa/lubade taotlemise jätta alati ehitaja ülesandeks.
10
Kinnistusiseste torustike ehitus
Kinnistusiseste torustike ehitamisega saate alustada samaaegselt liitumispunktide ehitamisega. Ehituse ajal ajutise veevarustus- ja/või kanalisatsiooniteenuse kasutamiseks palume esitada meile taotlus, mille leiate siit.
Pärast kinnistusiseste torustike valmimist palume Teil meiega taas ühendust võtta telefonil 6262 200 või e-posti aadressil tvesi(ät)tvesi.ee, et leppida kokku aeg veemõõtja paigaldamiseks ja objekti ülevaatuseks.
Juhul kui otsite kinnistusiseste torustike ehitajat, siis võite meie pöörduda mõne meie dünaamilise hanke partneri poole, kes ka kinnistusiseseid ehitustöid teostavad – Võimalikud kinnistusiseste ehituste ehitajad – Tallinna Vesi. Kinnistusiseste tööde teostamisel ei pea kasutama meie dünaamilise hanke partnereid.
11
Teenuslepingu sõlmimisega seonduv
Tähtajatu teenuslepingu sõlmimiseks on vajalik, et AS Tallinna Vesi on võtnud konkreetse liitumispunkti oma põhivaraks. Põhivaraks võtab AS Tallinna Vesi liitumispunkti pärast teostatud tööde akti, kasutuslubade ja garantiikirja esitamist.
Tähtajatu teenuslepingu sõlmimiseks tuleb teha avaldus Tallinna Vee iseteeninduses.
Torustike ülevaatuseks ja piiritlusjoonise koostamiseks tuleb saata järgnevad dokumendid tvesi@tvesi.ee
Kaetud tööde akt teostatud liitumistöö kohta kinnistul (sh. selgelt loetavad fotod olulistest sõlmpunktidest – kinnistusisese kanalisatsioonitorustiku ühenduskoht liitumiskaevuga ja kinnistusisese veetorustiku ühenduskoht liitumispunktiga (kummikiilsiiber), kaevud kinnistul, paigaldatud torustike sisse- ja väljaviigud hoonesse.
Foto väljaehitatud veemõõdusõlmest.
Lisaks tuleb saata kinnistusiseste vee- ja (sademevee-)kanalisatsioonitorustike paigalduse teostusjoonis(ed) aadressile tj@tvesi.ee.
AS-i Tallinna Vesi esindaja vaatab üle kinnistu veemõõdusõlme ning paigaldab sinna veearvesti. Pärast külastust koostab esindaja vajalikud dokumendid (akti ja piiritlusjoonise), mis on tähtajatu teenuslepingu lisad. Seejärel koostab AS Tallinna Vesi esindaja tähtajatu teenuslepingu ning edastab selle kliendile allkirjastamiseks.
Liitumine on vajalik juhul, kui kinnistul puudub vee- ja/või kanalisatsiooniühendus või kui kinnistu omanik soovib olemasolevaid ühendusi rekonstrueerida.
Tähelepanu! Alates 01.04.2023 ehitavad AS-i Tallinna Vesi liitumispunkte dünaamilise hankega (viitenumber: 260685) liitunud ja kvalifitseeritud partnerid.
Konkreetse liitumispunkti ehitaja valitakse AS-i Tallinna Vesi poolt partnerite vahel Riigihangete registri kaudu korraldatava minikonkursi käigus.
Tallinna Linnavolikogu 17.06.2021 määrusega nr 16 „Ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitumise tasu hüvitamise kord“, mis on kättesaadav Riigi Teatajas, otsustas kohalik omavalitsus ühisveevärgi ja/või -kanalisatsiooniga (edaspidi ÜVK) liitujatele osaliselt hüvitada liitumistasu. ÜVK-ga liitujal, kes on õigustatud saama hüvitist, tuleb hüvitise saamiseks esitada taotlus koos nõutud lisadega aadressile uvk@tallinnlv.ee.
Kui arendaja soovib asuda AS-i Tallinna Vesi teeninduspiirkonnas rajama ühisveevarustuse ja -reoveekanalisatsiooni tänavatorustikke ja pumplaid, sõlmitakse arendusleping. Arenduslepingu sõlmimise protsessiga saab tutvuda siin.