Vee sulgemine
- Veetoru sulgemiseks plaaniliste ehitustööde teostamisel tuleb esitada vee-ettevõttele vee sulgemise taotlus.
- Täidetud vee sulgemise taotlus koos asukohaskeemiga saata digitaalselt aadressile tvesi@tvesi.ee vähemalt 9 tööpäeva varem. Juhul, kui vee sulgemise taotlus saadetakse vee-ettevõttele pärast kella 12.00 päeval, tuleb teavitada vee sulgemisest vähemalt 10 tööpäeva ette. Veesulgemise taotlus peab olema enne esitamist allkirjastatud töövõtja, omanikujärelevalve ja AS Tallinna Vesi poolse projektijuhi poolt.
- Vee sulgemise hinnakirja näeb siit.
- Vee-ettevõtte esindaja annab vee sulgemise taotluse esitajale tagasisidet 4 tööpäeva jooksul. Juhul, kui olukord seda nõuab, määratakse sulgemise taotluse esitajale lisatingimused (ajutise veeühenduse või veepaagi vajadus).
- Vee-ettevõttel on õigus sulgemisaega muuta või sulgemisluba mitte väljastada (juhul, kui veeta jääksid kriitilised kliendid, üle tuhande elaniku, vms).
- Vee-ettevõte ei vastuta olukorras, kus meil ei õnnestu vett sulgeda. Juhul, kui vee-ettevõttel ei õnnestu vett sulgeda, teenuse eest raha ei küsita.
- Vee sulgemise taotluse koostanud ning esitanud töövõtja esindaja (objektijuht/projektijuht) peab viibima vee avamise ja sulgemise ajal objektil. Lisaks peab nimetatud isik olema telefoni teel kättesaadav kogu planeeritud veekatkestuse perioodil.
- Vee sulgemise hetkeks peavad kõik vajalikud materjalid olema objektil ning ettevalmistustööd tehtud.
- NB! Ükski veesulgemine ei tohi kesta kauem kui 12 tundi. Erandid tuleb Tallinna Veega iga kord eraldi kokku leppida.
- Töövõtjal peab olema tagavara plaan, et Tallinna Vesi nõudmisel taastada planeeritud tööde ebaõnnestumise korral 12 tunni jooksul klientidele veevarustus.
Nõuded ajutiste torustike info edastamiseks
Ajutisteks torustikeks nimetatakse torustikke mis on vajalikud klientidele ehituse perioodil ühisveevärgi ja/või -kanalisatsiooni teenust tagamiseks ja mis eemaldatakse täies mahus peale ehitustööde lõppu. Torustikud paiknevad reeglina maa peal aga võivad olla ka pinnases. Ajutiste torustike rajamisega ja olemasolevate torustike sulgemisega seotud info peab olema Tallinna Vesi geoinfosüsteemis kajastatud esimesel võimalusel aga mitte hiljem kui olemasolevate torustike sulgemisele järgneva tööpäeva jooksul. Seetõttu tuleb Tallinna Veele alljärgnevalt kirjeldatud info esitada võimalikult detailselt ja nõutud mahus. Ajutiste toruliinide kulgemine võib olla orienteeruv aga ühenduskohad olemasolevate torustikega tuleb asendiplaanil anda täpselt. Ajutised ja olemasolevad torustikud tuleb erinevate värvidega kajastada.
Ajutiste torustike paiknemist iseloomustav joonis esitada koos veesulgemise taotlusega dwg formaadis failina mis on eelnevalt omanikujärelevalve spetsialisti, Tallinna Vesi poolse projektijuhi ja dispetšeri poolt üle vaadatud ja kinnitatud.
Asendiplaanil tuleb esitada järgnev info:
- olemasolevate või paigaldatavate siibrite sulgemise või pimeäärikute paigaldamise plaanitud kuupäev
- ajutiste torustike läbimõõdud
- suletud siibrite asukohad ning olemasoleva ja ajutise torustiku ühenduskohad
- projekteeritud lahendust dwg failis mitte kajastada, ainult asjasse puutuvad olemasolevad torustikud millega ühendatakse või mis suletakse.
- tähistada kinnistud mis ühendatakse ajutise toruga ja kus.
- kas olemasolev toru mis suleti, likvideeritakse või jääb uuele ehitatavale torule hülsiks
Info kinnistute ühenduste sulgemise kohta
Olemasolevate peakraanide sulgemiseks/avamiseks plaanilistel ja mitteplaanilistel (nt avariiremont kinnistusisesel veetorustikul) ehitustööde teostamisel tuleb AS Tallinna Vesi lepingulistel klientidel esitada 6 tööpäeva enne vee sulgemist ja/või avamist taotlus kas e- posti teel (tvesi@tvesi.ee) või helistada telefonil +372 62 62 400. 6 tööpäeva reegel ei kehti avariiliste sulgemiste korral.
AS Tallinna Vesi lepingulistele klientidele on vee sulgemine ja avamine tasuta teenus.